VÝSTAVA

Pop up výstava | blu x lavish | Jana Farmanová

popup vystava blu x lavish

Pop up blu x lavish

Autor: Jana Farmanová

Otvorenie výstavy: 23. 09. 2021

Trvanie výstavy: 23. 09. – 23. 10. 2021

Máme radi zauijímavé umelecké spolupráce, v rámci ktorých ide o krásno.
Sme radi, že sme vo vkusných priestoroch štúdia lavish v Bratislave mohli odprezentovať snové akvarely od našej obľúbenej maliarky Jany Farmanovej.
Štúdio lavish prezentuje vintage nábytkové kúsky a mid century dizajn. Kombinácia dobrého dizajnu a umenia v štúdiu lavish bola výnimočné zaujímavá. Akvarely od Jany Farmanovej veľmi pekne doplnili dizajnový nábytok a potvrdili, že priestor vďaka umeniu dostane úplne inú pridanú hodnotu. Tešíme sa na ďalšie podobné spolupráce

Jana Farmanová (*1970)

Slovenská maliarka pôsobiaca na výtvarnej scéne od konca 90. rokov 20. storočia, Absolventka Vysokej školy výtvarných umení v Bratislave (Atelliér maľby prof. Jána Bergera). Jana Farmanová je figuralistkou, pracuje s maliarskym gestom ako s kultivovanou, koncentrovanou maliarskou výstavbovou jednotkou. Jej diela sú v rešpektovaných inštitúciách: Galéria mesta Bratislavy (GMB), Nitrianska galéria, Wannieck Gallery Brno (Česko), Muzeum umění Olomouc (Česko), Sammlung Würth (Nemecko) a v súkromných zbierkach. V roku 2012 jej vyšla plnofarebná monografia s prispením textov českého historika umenia Petra Vaňousa, spisovateľky Evy Borušovičovej, poetky Mily Haugovej. V roku 2015 jej vyšla tematická publikácia k výstave v Galérii mesta Bratislavy s názvom Jana Farmanová: V znamení panny. Je jednou z najvýznamnejších maliarok súčasnej slovenskej a českej výtvarnej scény, rešpektovaná divákmi aj zberateľmi umenia. Jej dielo Červená zem bolo v roku 2015 použité na propagáciu divadelnej hry Nevesta hôľ (adaptácia prózy Františka Švantnera) inscenovanej v Slovenskom národnom divadle v Bratislave.