VÝSTAVA

HEROINES

:

my personal female hero

Nailshop / Év van Hettmer

HEROINES : my personal female hero

otvorenie výstavy : 23.4.2023
trvanie výstavy : Apríl 2023 – Október 2023 
kurátorka : Katarína Janáková | blu : gallery 
kde : Slovenský kultúrny inštitút v Jeruzaleme, Izrael 

Koncom apríla 2023 sme otvorili krásny výstavný projekt Heroines : my personal female hero v reprezentatívnych priestoroch Slovenského kultúrneho inštitútu v Jeruzaleme (SIJ).

Výstava je súčasťou projektu SIJ ktorý oslavuje ženy. Zároveň sa v inom priestore inštitútu otvorila aj výstava úspešných židovských sloveniek, ktoré zmenili svet – Heritage SHEroes, kurátora Michal Vaneka pod záštitou Slovenského židovského múzea v Bratislave.

Spätne reflektujeme a sme stále plní dojmov z tohto vyše ročného projektu. Deväť súčasných slovenských výtvarníčiek naprieč generáciami predstavilo diela zo svojej tvorby, ktoré predstavujú ich osobnú hrdinku. Veríme, že zaujmú laickú aj odbornú verejnosť v Izraeli. Výstava potrvá do Októbra 2023 a bude sprevádzaná viacerými sprievodnými aktivitami.

Autorky umeleckých diel:
Tero Abaffy

Lucia Dovičáková

Jana Farmanová

Svetlana Fialová

Dominika Kováčiková

Silvia Krivošíková

Margaréta Petržalová

Martina Rötlingová

Ivana Šáteková

Veľká vďaka ešte raz Slovenský inštitút v Jeruzaleme, Jakub Urík, všetkým výtvarníčkam a ostatným, ktorí umožnili, aby sa tento projekt uskutočnil. Veľká vďaka za podporu a otvorenie výstavy patrí Generálnej riaditeľke sekcie ministerstva zahraničných vecí, Ministerstvu zahraničných vecí a európskych záležitostí SR a Slovenskému veľvyslanectvu v Izraeli.

Vizuálna identita : Mikina Dimunová

Fotky : cathyphoto